• svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

Samurtek Otomasyon Sistemleri

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ 10741. SOKAK NO:16 KARATAY/KONYA

Bize Yazın

Bilgi almak istediğiniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* Please Fill Required Fields *
img

7/24 Arayıp Mesaj Bırakabilirsiniz.

+ (90) 332 606 08 00

Çalışma Saatlerimiz

Çalışma saatlerimiz içinde bizi ararsanız mutlu çalışanlarımız ile sizin işinizi çözeceğimizin garantisini veriyoruz.

 • Pazartesi:08:30 - 18:00
 • Salı08:30 - 18:00
 • Çarşamba08:30 - 18:00
 • Perşembe08:30 - 18:00
 • Cuma08:30 - 18:00
 • Cumartesi08:30 - 12:30
 • PazarTatil
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

Samurtek Otomasyon Sistemleri

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ 10741. SOKAK NO:16 KARATAY/KONYA

Bize Yazın

Bilgi almak istediğiniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* Please Fill Required Fields *
img

7/24 Arayıp Mesaj Bırakabilirsiniz.

+ (90) 332 606 08 00

Çalışma Saatlerimiz

Çalışma saatlerimiz içinde bizi ararsanız mutlu çalışanlarımız ile sizin işinizi çözeceğimizin garantisini veriyoruz.

 • Pazartesi:08:30 - 18:00
 • Salı08:30 - 18:00
 • Çarşamba08:30 - 18:00
 • Perşembe08:30 - 18:00
 • Cuma08:30 - 18:00
 • Cumartesi08:30 - 12:30
 • PazarTatil

“Metal Yüzeyli” yaklaşım anahtarı

Bazı uygulamalarda sensörlerin dayanıklılığına son derece önem verilir. Bu sağlam ve dayanıklı “Metal Yüzeyli” sensörler, paslanmaz çelikle kaplıdır, bu da onları bu zorlu uygulamalar için ideal seçim haline getirir. Takım tezgahları veya metal işleme gibi uygulamalarda kullanılan sensörler, sıklıkla darbelere, aşınmaya, agresif çözücü ve sıvıların etkilerine maruz kalır.
Bu uygulamalarda, paslanmaz çelik algılama yüzeyine sahip sensörlerin tercih edilmesi, arıza süresini azaltarak ve uzun bir kullanım ömrü sağlayarak genel üretimin karlılığına katkıda bulunur.
“Metal Yüzeyli” ürün serisi (NMB…), demir içeren metallerin algılanması (FE) ve demir içermeyen metallerin algılanması (NFE) için 2 farklı modele sahiptir.

Endüktif analog çıkışlı sensörler

Endüktif analog çıkışlı sensörler belirli çalışma aralıklarındaki metal nesnelerin algılanmasında kullanılır. Bu nesne mesafesinin daha sonra mesafe ile orantılı analog çıkış sinyaline dönüştürülmesi, bu sensörleri ölçüm ve kontrol uygulamaları için ideal bir tercih haline getirir. Pepperl+Fuchs ürün sunumu, 2 – 5 mm, 3 – 8 mm ve 15 – 40 mm çalışma algılama aralıklarını içerir. Endüktif analog sensör ürünümüzün, santigrat derece başına son değerin yalnızca 1/1000’i gibi düşük bir sıcaklık sapmasına sahip olması nedeniyle, sensör dengeli olmayan ortam koşullarında bile güvenilir ve hassas kalmayı başarır.

Veri yolu uyumlu yaklaşım anahtarları

Birden fazla sensör içeren uygulamalarda, sistem koordinasyonunun sağlanması için iletişim ağı genellikle sensörleri birbirine bağlar. İşlevleri, besleme hattını izleme, tanılama ve programlanabilir bir mantık kontrolörüyle ağ iletişimini içerecek şekilde genişletilebilen akıllı yaklaşım sensörlerinden oluşan bir ürün serisi sunuyoruz.

Kullanıcılar, AS-interface yaklaşım sensörlerimizi kullanarak master başına 31 (teknik özellik 2.0) veya 62 (teknik özellik 2.1) yaklaşım anahtarı içeren ağlar oluşturabilir.

AS-interface özellikli yaklaşım anahtarları, arıza uyarısı gösterimi, açık/kapalı anahtarlama gecikmesi ve dahili osilatör izleme işlevi ile donatılmıştır. Bu sensörlerin silindirik, dikdörtgen ve vidalı “F” tasarımlı gövde modelleri mevcuttur.

Basınca dayanıklı yaklaşım anahtarları

Basınca dayanıklı yaklaşım anahtarları, hidrolik aktuatörlerde ve silindirlerde kullanıma uygundur. 350 bar (M18 silindirik model) veya 500 bar’a (M12 silindirik model) kadar basınca dayanıklı olarak sunulan sensörler, aktif yüzeye dinamik şekilde uygulanabilir.

Daha fazla anahtarlama mesafesine sahip yaklaşım anahtarları

Küçük nesnelerin algılanması gibi algılama sorunlarını çözmek veya malzemeye bağlı azaltma faktörlerinin üstesinden gelmek için bazı uygulamalarda daha fazla anahtarlama mesafesine sahip yaklaşım sensörleri kullanılabilir.

Ayrıca, bu artırılmış algılama mesafeli sensörler aşağıdakiler gibi sorunları gidermek için kullanılabilir:
Montaj kısıtlamaları, mekanik toleranslar veya koruyucu kaplamaların üzerinden algılama. Pepperl+Fuchs, bu uygulama alanları için daha fazla algılama aralığına sahip modellerden oluşan bir yaklaşım anahtarı serisi sunar.

NAMUR çıkışlı yaklaşım anahtarları

NAMUR çıkış anahtarlarının gerilim ve akım özelliklerinin çok düşük olması nedeniyle bu anahtarlar patlama riskinin bulunduğu ortamlarda güvenli şekilde kullanılabilirler. Marka adından sonra gelen, “N” ile başlayan ve bazen bir sayı da içeren ürün modeli numaraları bu ürün ailesini tanımlar.

İlgili ekipmanlarda güç sınırlaması uygulanır. Bu da, NAMUR yaklaşım anahtarına sahip bir devrenin yalnızca ilgili yalıtım yükselticisi tarafından beslenmesi durumunda kendinden güvenli olduğu anlamına gelir.

Valf aktuatörleri için yaklaşım anahtarları

Ürün akışı cihazları birçok proses sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Uygulamaların büyük bölümünde bu cihazlar 90° şaft dönüşü kullanılarak kontrol edilir ve valf konumu durumu, kontrol sistemine geri bildirim olarak kullanılır.

Valf konumu geri bildirim sensörlerimiz VDI/VDE 3845 ile uyumlu standart gövdelerin yanı sıra açık çözümler olarak sunulur.

Bu yaklaşım sensörleri, hızlı bağlantı, kolay değiştirme ve olağanüstü kompaktlık için aktuatöre doğrudan bağlantı sağlayan tasarımlarla sunulur. Ayrıca, iyi korunan ve anahtar ve kontrol valfi için entegre terminaller sağlayan standart gövde modellerine sahiptir.

Halka tipi yaklaşım anahtarları

Halka tipi yaklaşım anahtarları bir bobinle monte edilir, böylece halkanın çevresinde bir metal nesne algılanır algılanmaz anahtar etkinleştirilir.

Tipik uygulamaları, halka tipi yaklaşım sensöründen geçen küçük metal parçacıkların algılanması ve sayılmasıdır. Demir içeren (FE) ve demir içermeyen (NFE) metaller algılanır

Çatal tip yaklaşım sensörleri

Çatal tip yaklaşım sensörleri, çatal açıklığı boyunca algılama gerçekleştiren iki bobin sisteminden oluşur. Fotoelektrik çatal sensörün içine bir metal parçası yerleştirilirse bobinler arasındaki endüktif kaplin, hedef metalin derinliğine bağlı olarak azaltılır. Bu kaplin, kritik değerinin altına indiğinde yaklaşım anahtarı etkinleştirilir.

Sensör tasarımının yapısı nedeniyle, bu yaklaşım anahtarı tipi, metal özelliklerinden daha az etkilenir ve temel eksen yönündeki hedef konum değişikliklerine karşı daha az hassastır.

IP69k koruma kategorisine sahip yaklaşım anahtarları

Bazı çevre koşullarında, uzun kullanım ömrü için standart sensörlerin güvenilirliği garanti edilemez. Örneğin, standart bir yaklaşım sensörü bir araç yıkama sistemindeki yüksek basınçlı su jetlerine maruz kalırsa sensöre su girebilir ve arızaya neden olabilir. Bu nedenle Pepperl+Fuchs yüksek basınçlı ortamların etkilerini azaltmak ve bu tür uygulamalarda sorunsuz kullanım sağlamak için yeni özelliklere sahip bir sensör tasarlamıştır.

Yaklaşım anahtarlarımız, plastik kapaklar ve sensör gövdesi gibi mekanik parçaların daha sağlam monte edilmesi, sızdırmazlık malzemesi uygulanan tüm yüzeylerin plazmalı temizlenmesi ve bobin sisteminin önceden sızdırmaz hale getirilmesi gibi tasarım özelliklerine sahiptir. Bu işlemler, IP67/ IP68 derecelendirmeleri için ihtiyaç duyulan test gereksinimlerinin önemli ölçüde üstünde teknik özelliklere ulaşılmasını sağlar.